Kolejne sukcesy zdunowskich tenisistów stołowych

Zima tradycyjnie już obfituje w zawody tenisa stołowego. W ostatnim czasie zawodnicy UKS IMPULS  Zduny startowali w aż czterech rodzajach rozgrywek.

16 lutego rozegrane zostały otwarte Mistrzostwa Gminy Kobylin. W  zawodach rozegranych w sześciu kategoriach wystartowało 67 zawodników. Z grupie dziewcząt rocznik 2007 i młodsza zwyciężyła zdunowianka Katarzyna Roszczak, a Wiktor Malec zajął II lokatę w  grupie chłopców rocznik 2006-2001 i VI w kategorii open. W turnieju startowali również Krzysztof Matela i Mateusz Staniewski.

Tego samego dnia druga grupa wraz z trenerem Eugeniuszem Koczorowskim uczestniczyła w III Grand Prix Południowej Wlkp. żaków i kadetów w Ostrowie Wlkp. W grupie żaków zwyciężył po raz kolejny Miłosz Kołodziejski, a Stach Łukasz i debiutant Marcin Kokot zajęli miejsca 9-12. Mikołaj Zydorczyk wystartował tym razem w kadetach i zajął VI lokatę. Był to już ostatni turniej eliminacyjny. Wkrótce najlepsi zawodnicy i zawodniczki wezmą udział w turniejach mistrzowskich.

2 marca we Wtórku rozegrany został  XXVIII Memoriał Bożeny Kurek. W siedmiu kategoriach wiekowych wystartowała prawie setka zawodników. Tutaj ponownie w grupie dziewcząt rocznika 2006 i młodsze bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Roszczak, a Mikołaj Zydorczyk zajął miejsce 7-8 w tej samej grupie wiekowej chłopców.

Kolejny udany start należał tym razem do zawodników V ligi, którzy niespodziewanie wygrali u siebie 10:6 z Biały Orzeł Koźmin Wlkp. Drużyna gości, która zajmuje dotychczas 4 lokatę w tabeli po pierwszej turze prowadziła 3:1, ale już po deblach i drugiej kolejce wynik meczu był 5:5 i w kolejnych pojedynkach zdunowiacy oddali tylko jeden punkt i ostatecznie zapewnili sobie zwycięstwo. Dla Zdun komplet punktów 4,5 zdobył Wiktor Malec, po 2 Kasia Swora i Tomasz Kasprzak, 1 Mateusz Staniewski i 0,5 Krzysztof Matela. W drużynie Koźmina 2 punkty wywalczył Henryk Kolenda, po 1,5 Damian Filipiak i Łukasz Wachowiak i 1 Bartosz Żak.