Osiągnięcia

Osiągnięcia   uczniów  Szkoły Podstawowej w Zdunach

ROK SZKOLNY 2017/2018

Dużym osiągnięciem  jest fakt, że aż 9 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium Burmistrza

Kinga Grobelna, absolwentka Szkoły Podstawowej w Zdunach,  otrzymała stypendium za wysokie wyniki w nauce,  średnia: 5,93

Weronika Ratajek, absolwentka Szkoły Podstawowej w Zdunach, otrzymała stypendium za wysokie wyniki w nauce,  średnia: 5,87

Wiktoria Chyła, uczennica Szkoły Podstawowej w Zdunach, otrzymała stypendium za wysokie wyniki w nauce, średnia: 5,83

Anna Streubel, uczennica Szkoły Podstawowej w Zdunach za wysokie wyniki  w nauce, średnia 5.67 i osiągnięcia sportowe w karate w kraju i na arenie międzynarodowej,

Wojciech Peregrym, uczeń Szkoły Podstawowej w Zdunach otrzymał stypendium za wysokie wyniki w nauce średnia: 5,58  i szczególne osiągnięcia artystyczne na szczeblu krajowym i na arenie międzynarodowej,

Weronika Połczyńska, absolwentkę Szkoły Podstawowej w Zdunach, która otrzymuje stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe w bilardzie promujące Gminę Zduny na arenie międzynarodowej,

Jakub Żyto, uczeń Szkoły Podstawowej w Zdunach za szczególne osiągnięcia naukowe  promujące Gminę Zduny w Europejskim Konkursie Statystycznym na szczeblu międzynarodowym,

Jakub Starczewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Zdunach za szczególne osiągnięcia naukowe promujące Gminę Zduny  w Europejskim Konkursie Statystycznym na szczeblu międzynarodowym,

Hubert Wasielewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Zdunach za szczególne osiągnięcia naukowe promujące Gminę Zduny w Europejskim Konkursie Statystycznym na szczeblu międzynarodowym,

Do sukcesów naszej szkoły w roku szkolnym 2017/18 zaliczyć należy zakwalifikowanie się następujących uczniów do etapu rejonowego:

Wojewódzki Konkurs Chemiczny-

Wojewódzki Konkurs Matemetyczny-

Wojewódzki Konkurs Biologiczny-

Uczniowie wzięli udział w następujących zawodach sportowych uzyskując jednocześnie wysokie lokaty:

  • Mistrzostwa Powiatu – Halowa Piłka Nożna ,
  • Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Premiera RP – eliminacje powiatowe,
  • Sztafetowe Biegi Przełajowe ,
  • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej,
  • Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych ,
  • V Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Gimnazjum  i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kobylinie,
  • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej – ORLIK,
  • XIV Mityng Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Krotoszyna,
  • Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt,
  • Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach,
  • Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych,
  • Turniej warcabowy „ Baśka” w Smolicach,
  • I Baszkowski Bieg „ Przekraczamy granice”.

Sukcesy uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2016/17
Wyniki egzaminu gimnazjalnego



Egzamin



Stanin szkoły (1-9)



Gimnazjum w Zdunach



średnia okręgu



Średnia województwa



Średnia powiatu

HISTORIA I WOS

5

57,85

57,27

57,91

54,12


JĘZYK POLSKI

3

62,09

66,57

66,69

62,85


PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE

6

53,11

50,92

51,64

49,07


MATEMATYKA

5

42,12

44,85

45,59

42,47


JĘZYK ANGIELSKI

(poziom podstawowy)

6

69,80

65,57

65,31

58,11


JĘZYK ANGIELSKI

(poziom rozszerzony)

50,39

48,61

47,6

42,81


JĘZYK NIEMIECKI

(poziom podstawowy)               

5

55,27

53,85

52,67

56,72


JĘZYK NIEMIECKI

(poziom rozszerzony)             

27,73

36,68

36,11

31,72

 


Aleksandra Kasprolewicz
– laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
– finalistka konkursu j.polskiego Złota żaba


Patrycja Tokarz
– finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
-finalistka konkursu j. polskiego Złota żaba


 Dawid Marcisz
– finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

– finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

– I miejsce w Krotoszyńskiej Olimpiadzie Chemicznej

– wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Mitologicznym


Weronika Ratajek
– finalistka konkursu j. polskiego „Złota Żaba”


Kinga Grobelna
– I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym


Chór szkolny
– brązowe pasmo w konkursie chórów szkolnych „Śpiewająca Polska”


Teodor Kryg
– wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Informatycznym


Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkoatletyce w Krotoszynie:

II m-ce-Weronika Ratajek w  biegu na 100 m

 III m-ce- Erika Cierniak w Biegu na 300 m

 II m-ce- Sztafeta 4×100 m chłopców w składzie:  Jakub SorżyckiMikołaj Fluder,  Daniel Kocik, Mikołaj Adamski

Mitting  Lekkoatletyczny w Krotoszynie

II m-ce –  Weronika Ratajek w biegu na 100m

II m-ce –  Erika Cierniak w biegu na 300m

III m-ce – Mikołaj Adamski  w biegu na 100m

III m-ce – Klaudia Zielezińska w pchnięciu kulą


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym w Krotoszynie- etap powiatowy:

III m-ce w składzie:  Jakub Kułaga, Damian Wierzyk, Kacper Kaczmarek


WYSOKIE WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2014/2015

Powodem do dumy są wyniki egzaminu gimnazjalnego, jakie osiągnęli nasiuczniowiew roku szkolnym 2014/2015.

układ terytorialny

historia, wos

j. polski

geografia, chemia,
fizyka, biologia

matematyka

j. angielski podst.

j. angielski rozszerz.

j. niemiecki podst.

j. niemiecki rozszerz.

okręg

62,36 %

58,85 %

48,70 %

46,32 %

65,12 %

47,94 %

55,81 %

36,29 %

województwo

62,65 %

58,98 %

49,19 %

46,98 %

64,95 %

46,78 %

54,63 %

35,37 %

powiat

60,25 %

56,27 %

47,25 %

45,15 %

61,00 %

43,81 %

57,01 %

37,05 %

Zduny

63,58 %

62 %

49,61 %

47,62 %

67,04 %

41,07 %

60,20 %

38,56 %

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM   2014/2015.

III miejsce podczas Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 06.10.2014: Ratajczyk Weronika, Marszałek Monika, Kaczmarek Wiktoria,Zimmermann Zuzanna, Błażutycz Jagoda, Nowacka Aleksandra, Szwacka Dominika, Wawrzyniak Wiktoria, Maciaszek Wiktoria, Rabczewska Agata, Marciniak Bogna, Krakowska Karolina, Tokarz Patrycja
II miejsce podczas Mistrzostw Powiatu w Drużynowym Tenisie stołowym chłopców 22.10.2014 Wiktor Malec, Kacper Kołodziej
I miejsce podczas mistrzostw Powiatuw Drużynowym Tenisie stołowym dziewcząt 22.10.2015: Katarzyna Swora, Katarzyna Matyba     
V miejsce podczas Finału Rejonu Kalisz w drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt 18.11.2015: Katarzyna Matyba, Katarzyna Swora
V miejsce podczas Finału Rejonu Kalisz w drużynowym Tenisie Stołowym chłopców 18.11.2015: Wiktor malec, Kacper Kołodziej
V miejsce Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej 20.11.2014:  Młynarczyk Szymon, Swora Piotr, Klepacki Kamil, KotalaBartosz, Stachowiak  Bartosz, Czechowski Patryk, Sitarz Tomasz, Ryba Hubert
III miejsce podczas Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Halowej dziewcząt 06.02.2015: Aleksandra Glinkowska, Wiktoria Maciaszek, Alicja Karolczak, Sandra Młynarczyk, Weronika Nowak, Dominika Machowska, Zuzanna Zimmermann, Monika Marszałek, Julia Karolczak, Wiktoria Fraś, Jagoda Błażutycz, Hanna Pawłowska, Magdalena Żwawiak, Patrycja Krzyżyńska 
Udział w IV Międzygimnazjalnych Manewrach w Terenie – Memoriał Artura Michalaka 27.03.2015
V miejsce w IV Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kobylinie 01.04.2015

 

 Mitting Lekkoatletyczny o Puchar Burmistrza Krotoszyna 4.05.2015r.

III miejsce w klasyfikacji generalnej szkół
II miejsce Agnieszka Kaczmarek – bieg na dystansie 100m
I miejsce Tomasz Sitarz – bieg na dystansie 100m
IV miejsce Mateusz Rybicki – bieg na dystansie 100 m
III miejsce Monika Marszałek – bieg na dystansie 300m
IV miejsce Bartosz Kotala – bieg na dystansie 300m
III miejsce Jagoda Błażutycz – bieg na dystansie 600m
III miejsce Weronika Ratajczyk – bieg na dystansie 1000m
I miejsce Wiktoria Fraś – skok w dal
I miejsce Piotr Swora – skok w dal
III miejsce Katarzyna Matyba – pchniecie kulą

 

Mistrzostw Powiatu Krotoszyńskiego w Indywidualnej LA 8.05.2015r.

I miejsce Tomasz Sitarz – bieg na dystansie 100m, awans do finału rejonu
I miejsce Piotr Swora – skok w dal, awans do finału rejonu
III miejsce Jagoda Błażutycz – bieg na dystansie 600m, awans do finału rejonu
II miejsce Sztafeta szwedzka dziewcząt,  awans do finału rejonu: Weronika Ratajczyk, Wiktoria Kaczmarek, Monika Marszałek, Wiktoria Fraś
III miejsce Sztafeta szwedzka chłopców: Bartosz Stachowiak, Jakub Sorżycki, Jakub Błażutycz, Mikołaj Antczak
II miejsce Sztafeta dziewcząt 4x100m, awans do finału rejonu: Dominika Szwadzka, Aleksandra Rotman, Zuzanna Zimmermann, Bogna Marciniak
II miejsce Sztafeta chłopców 4x100m, awans do finału rejonu: Mateusz Rybicki, Piotr Swora, Bartosz Kotala, Tomasz Sitarz
III miejsce w I etapie XVII edycji Turnieju  Piłkarskiego Coca – Cola Cup 2015
III miejsce podczas Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Plażowej dziewcząt 19.05.2015: Karolczak Alicja, Młynarczyk Sandra
I miejsce w Finale Rejonu Kalisz oraz III miejsce Finale Województwa Wielkopolskiego- Tomasz Sitarz na dystansie 100m

 


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM W MITTINGU LEKKOATLETYCZNYM O PUCHAR BURMISTRZA KROTOSZYNA
(KROTOSZYN 4.05.2015r.)

DZIEWCZYNY CHŁOPCY
100 m
AGNIESZKA KACZMAREK II m TOMASZ SITARZ I m
MATEUSZ RYBICKI  IV m
300 m
MONIKA MARSZAŁEK III m BARTOSZ KOTALA IV m
BARTOSZ STACHOWIAK VI m
JAKUB SORŻYCKI VI m
PATRYK CZECHOWSKI    VI m
600 m
JAGODA BŁAŻUTYCZ   III m
1000 m
WERONIKA RATAJCZYK  III m
SKOK W DAL
FRAŚ WIKTORIA I m SWORA PIOTR I m
BOGNA MARCINIAK   VI m JAKUB BŁAŻUTYCZ     V m
PCHNIĘCIE KULĄ
KATARZYNA MATYBA   III m NORBERT TYSIAK IV m

                 
W roku szkolnym 2013/14 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w wielu konkursach, zawodach, olimpiadach itp. organizowanych poza murami naszej szkoły. Nie zawsze osiągaliśmy najwyższe pozycje, ale mamy na swoim koncie liczne sukcesy. Do najważniejszych należą:

Wojewódzki Konkurs Chemiczny (etap rejonowy)- D. Dopierała, kl. 3b
Powiatowa  Gimnazjada z Języka Angielskiego – wyróżnienie ( Weronika Pawlaczyk)
Powiatowy konkurs Języka Niemieckiego ( Maciej Chmielarczyk i Bogumiła Ostój zajęli czwarte miejsce)
Powiatowy Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Krotoszynie.
Maciej Chmielarczyk i Patryk Pstrąg zostali po raz drugi laureatami konkursu.
Konkurs ekologiczny  – 4 miejsce w powiecie
Przegląd chórów w ramach programu „Śpiewająca polska” w Ostrowie  Wlkp.  zdobycie złotego pasma


Zawody sportowe i osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014

II miejsce Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców
II miejsce w  Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt
 II miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowy dziewcząt
III miejsce w Drużynowym Tenisie stołowym chłopców
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Zduny z okazji Święta Niepodległości dla
uczniów gimnazjów powiatu krotoszyńskiego (indywidualnie: I miejsce Żaneta Młynarczyk i Piotr Matyba, III miejsce Monika Siwiec, zespołowo: Gimnazjum Zduny)
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej
IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Halowej
I miejsce podczas III Międzygimnazjalnych Manewrów w warunkach polowych Udzielanie Pierwszej Pomocy
III miejsce  Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Gimnazjum o Puchar  Dyrektora  Zespołu Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kobylinie

·   
Indywidualne Biegi Przełajowe

 II miejsce Czubak Gerard – awans do finału rejonu
III miejsce Mistrzostwa Powiatu w  Piłce Nożnej „Orlik”


  
Mityng Lekkoaltetyczny o Puchar Burmistrza Krotoszyna

I miejsce Czubak Gerard 100m
III miejsce Patryk Robakowski pchnięcie kulą
III miejsce Marta Kokot skok w dal
II miejsce Weronika Ratajczyk 600m
IV miejsce Adler Patryk pchnięcie kulą


·
      
Mistrzostwach Powiatu w LA – Krotoszyn

I miejsce Czubak Gerard 100m – awans do finału rejonu
III miejsce Piotr Swora skok w dal – awans do finału rejonu
III miejsce Sitarz Tomasz 100m – awans do finału rejonu
II miejsce Piotr Matyba pchnięcie kulą
II miejsce Sztafeta szwedzka dziewcząt: Kaczmarek Wiktoria, Kokot Marta, Ostój Bogumiła, Adler Justyna – awans do finału rejonu
III miejsce Sztafeta 4x100m chłopców: Czubak Gerard, Pregel Ireneusz, Sitarz Tomasz,  Styburski Michał
III miejsce podczas Mistrzostw Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Siatkowej Plażowej Chłopców – Krotoszyn 20.05.14r. – awans do finału rejonu
III  miejsce w finale powiatowym „Gimnazjady” w plażowej piłce siatkowej chłopców i awans do finału rejonowego w Kaliszu,
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców w Krotoszynie,
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych,
II miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt- Mistrzostwa Powiatu,
I miejsce w  Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców- Mistrzostwa Powiatu,


Wyniki egzaminu gimnazjalnego!             

Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum mogą być dumni z wyników, jakie uzyskali z egzaminu. Poniższe zestawienie przedstawia średnie wyniki egzaminu osiągnięte w naszej szkole i w powiecie. Należy przy tym pamiętać, że jesteśmy placówką publiczną otwartą na każdego ucznia.


 


układ terytorialny


 


historia wos


 


 język polski


geografia chemia fizyka biologia


 


matematyka


język angielski  podst


język angielski rozszerz


język niemiecki podst


język niemiecki rozszerz

powiat Krotoszyn

56,32%

62,69%

48,81%

43,79%

59,23%

39,40%

54,87%

33,58%


Zduny

54,67%

65,53%

49,88%

46,79%

63,27%

38,25%

53,40%

56,00%