Wolontariat – SUPER MOCNI

Wolontariat – SUPER MOCNI

19 stycznia 2018r. odbyło się bardzo ciekawe spotkanie wszystkich osób zainteresowanych pomaganiem pn.  „Pierwszy krok w wolontariat”. Uczniowie i nauczyciele przeszli szkolenie dotyczące przepisów obowiązujących w tym zakresie . Mogliśmy poznać sylwetkę wolontariusza, kto może nim być, jaki powinien być oraz gdzie można go spotkać. Całe spotkanie prowadziła pani Barbara Łasińska, która jest wieloletnim społecznikiem i wolontariuszem oraz prezesem stowarzyszenia „Razem dla Konarzewa”. Serdecznie dziękujemy za ciepłą atmosferę i profesjonale podejście. Na koniec każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa. Już trzeciego lutego kolejne spotkanie, tym razem bardziej integrujące, bo z zaproszonymi i bardziej doświadczonymi kolegami i koleżankami z pobliskich miejscowości. Liczymy na dobrą zabawę ale i garść informacji i inspiracji do planowania naszych działań. Czekamy z niecierpliwością!  

http://spzduny.pl/wp-content/uploads/2021/09/Regulamin-Szkolnego-Klubu-Wolontariatu-Super-Mocni.pdf
Co się dzieje u Super Mocnych?Akcje na najbliższe miesiące

  • Zbiórka okularów dla Afryki – dobrze nam poszło zebraliśmy ponad 100 okularów.
  • Zielony korytarz – powoli zazieleniamy szkolne korytarze. Uznaliśmy, że po kapitalnym remoncie w pięknych salach i korytarzach brakuje nam zieleni. Są już pierwsze efekty, ale nadal brakuje nam kwiatów – wesprzyjcie nas.
  • Nawiązaliśmy kontakt z DPS Zduny. Nasi wolontariusze uczestniczą wraz z nimi w spacerach, wspólnych zabawach. Przyjemność dla wszystkich – skutki niewymierne.
  • Piernikowe szaleństwo – wspólne pieczenie i ozdabianie pierników. 30 listopada wolontariusze i chłopcy z DPS oddadzą się piernikowemu szaleństwu. Będzie miło i pysznie.
  • 07 grudnia br. Spotkanie z Krwiodawcami. Przygotowujemy dla naszych wspaniałych Krwiodawców „pyszne niespodzianki”. Podziękujemy „sercem” za ten bezcenny dar.
  • Z początkiem grudnia br. rozpoczniemy sprzedaż książeczek. Książka to zawsze dobry pomysł na prezent. Podejdź i zobacz co oferujemy.
  • 14 grudnia podczas kiermaszu zajmiemy się zabawą z maluchami. Proponujemy kolorowanki i wspólne pisanie „liścików” do św. Mikołaja.
  • Wspólnie z samorządem uczniowskim bo samorząd to my, a my to samorząd przeprowadzimy zbiórkę nakrętek(cały rok) i zbiórkę makulatury do 6 grudnia.
  • świąteczne Kartki Dobroczynne. Nie ma na świecie piękniejszego uczucia, niż to, które występuje chwilę po tym, jak zrobimy bezinteresownie cos dobrego. Na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda sprzedawaliśmy kartki świąteczne . Cel – niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym objętym pomocą  programu „Na Ratunek”.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wol2019.png

Szkolny Klub Wolontariusza – spotkanie założycielskie

Wolontariusze – Mają Moc

Wolontariat – Masz Głos

Wolontariat – Kiermasz Wielkanocny

Wolontariat – Świąteczna Babeczka

Szkolny Klub Wolontariusza – na Szańcu

Szkolny Klub Wolontariusza – akcja „Kilometry Dobra” zakończona

„Razem na Święta”

Kartki Świąteczne dla Seniorów

Pomagamy bo mamy ochotę

Każdy gest zmienia świat, czyjś świat…

Zielone korytarze