Aktywnie z tenisem stołowym

Druga połowa stycznia obfitowała w rozgrywki tenisowe.  18 stycznia w Krotoszynie odbył się I Turniej o Puchar Rzemiosła Krotoszyńskiego. Ponad 100 zawodników walczyło w siedmiu kategoriach wiekowych, w tym czwórka przedstawicieli UKS Zduny. Najlepiej wypadł Miłosz Kołodziejski zwyciężając w grupie młodzików. Pozostali również zajęli dobre miejsca wśród bardzo silnej konkurencji, niestety poza podium: Kasia Roszczak -5, Mikolaj Zydorczyk -9, a Wiktor Malec -13.

Już 20 stycznia drużyna UKS Impuls rozegrała u siebie mecz V ligi z drużyną Żaki Taczanów. Niestety lepsi okazali się bardziej doświadczeni goście zwyciężając 10:5. Początkowo, po pierwszej turze i deblach był remis 3:3 i była szansa na dobry wynik. Niestety w kolejnych meczach 2 punkty dla gospodarzy zdobył tylko Wiktor. Wiktor zdobył łącznie 3,5 punktu a pozostali: Kasia Swora, Tomasz Kasprzak i Milosz  Kołodziejski tylko po 0,5 punktu w grach deblowych. Dla Taczanowa 4 punkty wywalczył grający na wózku Andrzej Grygier i po 2 Kamil Banachowski, Janusz Ruda i Krzysztof Bartoszko.

Do rozegrania w tej kolejce pozostały jeszcze dwa mecze wyjazdowe.

W pierwszym dniu ferii Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdunach z rocznika 2008 i młodsi wystartowali w turnieju Zdunowskiej Ligi Tenisa „Chcę być mistrzem”. Zwyciężył Łukasz Stach, przed Filipem Kubickim i Oliwierem Felka. Czwartą lokatę zajął Kacper Rabczewski.  Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody ufundowane przed UKS oraz Bank Spółdzielczy. Spędzili mile czas na najpierw na rywalizacji , a po zawodach wesoło bawili się w „bieganego tenisa” i turnbala.