Informacje dla rodziców

 

 


Wyprawka Pierwszoklasisty na rok szkolny 2020/2021

Ucznia klasy pierwszej wyposażamy w następujące pomoce i przybory szkolne:

ZESZYTY:– 2 zeszyty 16 kartkowe w kratkę i w wąskie linie (kolorowa liniatura), 1 zeszyt dowolny (16 kartek) jako brudnopis dla ucznia, okładki na zeszyty, funkcjonalny piórnik.

WYPOSAŻENIE PIÓRNIKA:

– ołówki 2 sztuki, długopis, gumka do mazania, temperówka zamykana, linijka, kredki ołówkowe, klej w sztyfcie, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, kolorowe cienkopisy, patyczki do liczenia.

– można zakupić liczydło.

Nie używamy korektora.

MATERIAŁY PLASTYCZNE:

– blok rysunkowy i techniczny (biały i kolorowy) A4, papier kolorowy, farby plakatowe , pędzelki o różnej grubości, kubek na wodę, plastelina, podkładka, 2 teczki A4, kredki świecowe lub suche pastele, teczka do włożenia materiałów (aktówka).

Strój gimnastyczny w woreczku – biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki, obuwie sportowe na gumowej podeszwie ( najlepiej wiązane).

Pojemnik na śniadanie.

Wszystkie rzeczy należy podpisać.


Szanowni Rodzice,

Zwracam się do Państwa z informacją, że na podstawie rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2018 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 655), oraz z dnia 20 marca 2018 r. w sprawie wysokości wskaźników zwiększających kwoty dotacji celowej na wyposażenie szkół podstawowych w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 611) i z dnia 20 marca 2018 r. w sprawie wysokości wskaźników zwiększających kwoty dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych w 2018 r i 2019 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 615) szkoła zapewni wszystkim uczniom klas I- VIII  bezpłatne podręczniki oraz niektóre materiały ćwiczeniowe.

Informujemy, że dotacja celowa na zakup materiałów ćwiczeniowych i edukacyjnych wynosi dla ucznia klas IV- VIII 25zł. Kwota ta pozwala na zakup czterech zeszytów ćwiczeń. Nauczyciele przedmiotów, do których nie zostały zakupione zeszyty ćwiczeń mogą poprosić Rodziców, aby zakupili je z własnych środków finansowych. Jednak, aby dokonać takiego zakupu potrzebna jest pisemna zgoda wszystkich Rodziców danego oddziału.

Jednocześnie informuję, że zakup podręcznika do religii leży w gestii rodziców.

                                                                                                    Z poważaniem:  Dyrektor Szkoły Podstawowej  Andrzej Hejdysz