Aktywny początek sezonu tenisistów stołowych z UKS IMPULS Zduny

 

         Treningi tenisa odbywają się już od początku września w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek. Biorą w nich udział zarówno zaawansowani zawodnicy jak i początkujący pod kierunkiem doświadczonego trenera Eugeniusza Koczorowskiego.  Doskonalą swoje umiejętności, aby potem móc się sprawdzić w zawodach. Okazji jest sporo. Dotychczas nasi zawodnicy wzięli udział w pięciu różnych rozgrywkach.

         Jako pierwsi wystartowali żacy i kadeci w I Grand Prix Południowej Wlkp. we Wtórku. W turnieju wzięło udział aż 61 zawodników. W najmłodszej grupie żaków 6 miejsce zajął Łukasz Stach, a 9 jego debiutujący kolega Mateusz Biliński. Kasia Roszczak startująca w wyższej grupie kadetek była 7, a Mikołaj Zydorczyk 13-16 wśród kadetów.

Kasia Roszczak i Miłosz Kołodziejski wzięli udział w I Grand Prix Wielkopolski młodzików w Poznaniu. Na 85 startujących Kasia była 21,a Miłosz 33.

         Rozpoczęły się również rozgrywki V ligi tenisa. W nowym sezonie do rozgrywek zgłosiło się aż 20 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Podstawową drużynę UKS IMPULS Zduny w składzie: Wiktor Malec, Tomasz Kasprzak, Katarzyna Swora i Mateusz Staniewski wspierają zawodnicy rezerwowi: Kasia Roszczak, Miłosz Kołodziejski, Mikołaj Zydorczyk i Marcin Maciejewski. Dotychczas rozegrano 3 kolejki. W pierwszej przegraliśmy z liderem tabeli KKS Biały Orzeł Kożmin Wlkp. 10:2. Drugi mecz również przegrany z LZS Błyskawica Bożacin 10:3. Kolejny trzeci mecz rozegrany w Zdunach należał do gospodarzy i zakończył się zwycięstwem aż 10:1. Goście wygrali jedynie jeden debel. Dla Zdun 3,5 punktu zdobył Wiktor Malec, 2,5 Mateusz Staniewski, po 2 Kasia Swora i Tomasz Kasprzak. Drużyna Zdun zajmuje  aktualnie 7 miejsce w tabeli.

Działalność UKS IMPULS wspiera finansowo Gmina Zduny.