Europejski Tydzień Kodowania – #Codeweek2019Nasza szkoła zaangażowana jest w promowanie nauki kodowania i programowania. Uczniowie poznają zagadnienia związane z tą tematyką już w klasie pierwszej, a następnie doskonalą swoje umiejętności w klasach starszych. W tym roku w naszej szkole organizowane są też dodatkowe zajęcia z programowania dla zainteresowanych uczniów klas trzecich. Trzeba przyznać, że sala pęka w szwach. Tak dużo dzieci polubiło te zajęcia, zabawy i te wyzwania. W najbliższych dniach czekają na uczniów klas I-IV dodatkowe aktywności na lekcjach, bo nadchodzi europejskie święto kodowania Code Week.

5-20 października – warto zapamiętać tę datę. To wtedy odbędzie się Europejski Tydzień Kodowania, który jak zwykle potrwa… dwa tygodnie.
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku po raz pierwszy bierzemy w niej udział.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Warto rozpocząć przygodę z programowaniem i już dziś zacząć kodować w ramach Tygodnia Kodowania w Polsce. To świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych (więcej …).