Pasowania nadszedł czas

 

Po miesiącu przebywania w szkole grupa 43 pierwszoklasistów przystąpiła do pasowania na uczniów.”Egzamin z wiedzy” wypadł pomyślnie – podczas pokazów klas I a i I b uczniowie wykazali się dużą wiedzą nt. szkoły, naszej Ojczyzny, ekologii i bezpieczeństwa.

Gośćmi na naszej uroczystości byli p. Dyrektor Andrzej Hejdysz i wicedyrektor Dorota Krupińska,  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji p. Piotr Szczepaniak i Bartosz Karwika oraz pracownik starostwa p. Andrzej Wichłacz. Najważniejszymi uczestnikami uroczystości byli oczywiście uczniowie, Rodzice i  Dziadkowie.

Po prezentacji nadszedł czas na pasowanie symbolicznym ołówkiem którego dokonał p. Dyrektor Andrzej Hejdysz wypowiadając słowa: Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Zdunach. Uścisku dłoni p. Dyrektora i emocje pomału opadły.

Uczniowie złożyli również uroczystą przysięgę:

My uczniowie klas I przyrzekamy:
Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą
Dbać o dobre imię swojej klasy, szkoły, domu rodzinnego
Przynosić dumę rodzicom  i nauczycielom
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość
Kochać swoją Ojczyznę – Polskę.

Gościem specjalnym naszej uroczystości był sierżant Pyrek,  z którym realizujemy program „Bezpieczna szkoła”. Jeszcze wspólne zdjęcie, czas dla Rodziców – fotoreporterów i jesteśmy pełnoprawnymi uczniami SP w Zdunach.

Oprócz pamiątkowych dyplomików otrzymaliśmy drobne upominki dzięki życzliwości sponsorów.